FreshMail.pl

Transfer
danych

Transfer danych

Przetwarzanie danych osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym wymaga zalegalizowania przesyłu danych, a brak takiej legalizacji stanowi naruszenie przepisów RODO przez administratora, czy procesora.

 

W naszej pracy dbamy, aby transfery danych poza EOG naszych klientów odbywały się zgodnie z przepisami prawa. Pomogliśmy zarówno międzynarodowym korporacjom, jak i przedsiębiorcom krajowym korzystającym z usług zagranicznych podmiotów. Mamy doświadczenie zarówno w transferach przy prostych usługach chmurowych, jak i przy skomplikowanych mechanizmach wielostopniowych powierzeń i udostępnień. Bardzo chętnie włączymy się także w proces opracowywania Wiążących Reguł Korporacyjnych (BCR – binding corporate rules).

Co oferujemy?

⦁ Analiza zgodności przekazywania danych poza EOG z przepisami
⦁ Ustalenie ważnej podstawy prawnej legalizującej transfer
⦁ Uzyskanie zezwolenia Prezesa UODO na transfer danych poza EOG
⦁ Negocjacja warunków przekazywania danych poza EOG
⦁ Obsługa procesu zatwierdzenia wiążących reguł korporacyjnych
⦁ Legalizacja transferu na podstawie zatwierdzonych kodeksów postępowania lub zatwierdzonych mechanizmów certyfikacji
⦁ Opracowywanie map transferów danych, ustalanie zasad powierzania i udostępniania danych w grupach kapitałowych

Poproszę o ofertę
Administratorem danych osobowych jest Maruta Wachta Sp. j. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wspólnej 62, 00-684. Dane osobowe osób korzystających z formularza kontaktowego przetwarzane są w celu identyfikacji nadawcy oraz obsługi zapytania przesłanego przez udostępniony formularz . Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.Skontaktuj się z nami

Sławomir Kowalski

Anna Turek

Piotr Kalina

Małgorzata Kurowska

Referencje

Chcesz wiedzieć więcej? Mogą zainteresować Cię także:

Jesteś u nas już chwilę, co bardzo nas cieszy.
A może chcesz być na bieżąco i czasami dostawać informacje o nowościach na stronie?
Obiecujemy nie spamować :)

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Maruta Wachta Sp. j. (Kancelaria) informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem danych osobowych jest Maruta Wachta sp. j. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wspólnej 62, 00-684. Dane osobowe osób korzystających z formularza kontaktowego przetwarzane są w celu identyfikacji nadawcy oraz obsługi zapytania przesłanego przez udostępniony formularz.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

FreshMail.pl