Certyfikacja
i kodeksy

Certyfikacja i kodeksy

Stosowanie RODO to nie tylko audyt procesów przetwarzania i wdrożenie jego wyników w organizacji. Właściwe stosowanie przepisów to ciągła praca nad zapewnieniem prawidłowości przetwarzania danych osobowych. RODO przewiduje trzy specjalne mechanizmy dowodzenia, że organizacja postępuje tak, jak należy.

 

Są to: stosowanie zatwierdzonych przez organ nadzorczy Kodeksów postępowania, certyfikacja mająca świadczyć o zgodności organizacji z RODO oraz znaki jakości nadawane produktom lub usługom.

 

Dostosowanie organizacji do zatwierdzonych kodeksów oraz uzyskanie certyfikatów i znaków jakości zwiększa zaufanie pomiędzy kontrahentami w obrocie gospodarczym. Wdrożenie kodeksów i certyfikatów świadczy o wysokim poziomie ochrony danych osobowych, nie pozostaje również bez wpływu na ocenę ewentualnych naruszeń w toku postępowania przed Prezesem UODO.

Jak możemy pomóc przy uzyskaniu certyfikacji lub znaków jakości
oraz przyjmowaniu kodeksów postępowania?

  • Przygotowanie organizacji do wystąpienia o udzielenie certyfikacji lub znaku jakości
  • Doradztwo w wyborze najkorzystniejszego sposobu uzyskania certyfikacji lub znaku jakości (w Polsce i za granicą) oraz wybór podmiotu certyfikującego
  • Wsparcie prawne w trakcie postępowania certyfikacyjnego
  • Opracowanie kodeksów postępowań oraz weryfikacja postanowień istniejących kodeksów
  • Monitorowanie stosowania kodeksu przez organizację
Poproszę o ofertę

Administratorem danych osobowych jest Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62. Podane dane osobowe będą przetwarzane aby skontaktować się z Panem/Panią z informacją o naszej ofercie. Dane osobowe będą przechowywane przez rok od daty kontaktu za pomocą formularza, chyba że ich dłuższe przechowywanie będzie niezbędne z uwagi na nawiązanie współpracy lub dla ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.Skontaktuj się z nami

Marcin Serafin

Małgorzata Kurowska

Piotr Kalina

Milena Wilkowska

Referencje

Oprócz certyfikacji i kodeksów mogą zainteresować Cię także:

Jesteś u nas już chwilę, co bardzo nas cieszy.
A może chcesz być na bieżąco i czasami dostawać informacje o nowościach na stronie?
Obiecujemy nie spamować :)

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62, (Kancelaria) informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.