HR

HR

Niezależnie od branży, lokalizacji, powiązań kapitałowych czy wielkości przedsiębiorstwa istnieje jeden element wspólny, łączący większość organizacji. Tym elementem jest zatrudnianie pracowników, które w sposób naturalny wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. Dlatego każdy pracodawca powinien wdrożyć rozwiązania zapewniające zgodność z RODO.

 

Nasza kancelaria ma bogate doświadczenie we wdrażaniu RODO w obszarze HR. Z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele projektów, wspierając działy HR w trudnych, wymagających analizy wielu dokumentów procesach uzyskania zgodności z RODO. Zarówno HR „twardy”, jak i „miękki” nie mają dla nas tajemnic. Pomagamy pracodawcom, agencjom pracy tymczasowej czy firmom headhunterskim. Płynnie poruszamy się po zagadnieniach dotyczących działalności rekrutacyjnej i rozwiązaniach IT wykorzystywanych w tym procesie, wymaganiach dot. ZFŚS, delegacji, ocen pracowniczych, usług prywatnej opieki medycznej, kart sportowych oraz relacji ze związkami zawodowymi.

 

Dzięki analizie różnych, często skomplikowanych stanów faktycznych udało nam się wypracować know-how dotyczące całego cyklu życia danych osobowych kandydatów do pracy i pracowników.

W obszarze HR proponujemy następujące rodzaje wsparcia:

  • Stałe bieżące wsparcie (RODO HelpDesk) oraz outsourcing IOD
  • Ocena zgodności z prawem planowanych rozwiązań biznesowych
  • Rekomendacje w obszarze privacy by design i privacy by default
  • Ocena ryzyka i ocena skutków przetwarzania
  • Analiza problemu transferu danych
  • Zawarcie właściwych umów z osobami trzecimi (powierzenie przetwarzania, udostępnienie danych etc.)
  • Rekomendacje dot. zasad retencji danych i ustalania okresów retencji
  • Rekomendacje w zakresie spełnienia wymogów rozliczalności
  • Rekomendacje w zakresie sposobu obsługi żądań osób fizycznych
Poproszę o ofertę

Administratorem danych osobowych jest Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62. Podane dane osobowe będą przetwarzane aby skontaktować się z Panem/Panią z informacją o naszej ofercie. Dane osobowe będą przechowywane przez rok od daty kontaktu za pomocą formularza, chyba że ich dłuższe przechowywanie będzie niezbędne z uwagi na nawiązanie współpracy lub dla ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.Skontaktuj się z nami

Monika Gierałtowska – Karpowicz

Marcin Cwener

Anna Turek

Sławomir Kowalski

Referencje

Jesteś u nas już chwilę, co bardzo nas cieszy.
A może chcesz być na bieżąco i czasami dostawać informacje o nowościach na stronie?
Obiecujemy nie spamować :)

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62, (Kancelaria) informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.