Energetyka

RODO w sektorze energetycznym

Przetwarzanie danych osobowych w branży energetycznej wymaga nie tylko prawidłowego uregulowania relacji B2B, ale również ustalenia zasad postępowania w przypadku przetwarzania danych klientów indywidualnych. W konsekwencji zapewnienie zgodności z przepisami wymaga współdziałania wielu komórek, ustalenia zakresu odpowiedzialności oraz stworzenia skutecznych procedur.

 

Dzięki szeregowi projektów w tym sektorze (prąd, gaz, elektrociepłownie) wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze podmiotów z szeroko rozumianej branży energetycznej. Zapewniliśmy kompleksową obsługę, sprzedawcom energii elektrycznej i gazu, operatorom systemu dystrybucyjnego oraz operatorowi systemu przesyłowego. Rozumiemy specyfikę branży i potrafimy dostosować się do niestandardowych wymagań klientów.

Podmiotom sektora energetycznego oferujemy następujący zakres wsparcia:

  • Stałe bieżące wsparcie (RODO HelpDesk) oraz outsourcing IOD
  • Ocena zgodności z prawem planowanych rozwiązań biznesowych
  • Rekomendacje w obszarze privacy by design i privacy by default
  • Ocena ryzyka i ocena skutków przetwarzania
  • Analiza problemu transferu danych
  • Zawarcie właściwych umów z osobami trzecimi (powierzenie przetwarzania, udostępnienie danych etc.)
  • Rekomendacje dot. zasad retencji danych i ustalania okresów retencji
  • Rekomendacje w zakresie spełnienia wymogów rozliczalności
  • Rekomendacje w zakresie sposobu obsługi żądań osób fizycznych
Poproszę o ofertę

Administratorem danych osobowych jest Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62. Podane dane osobowe będą przetwarzane aby skontaktować się z Panem/Panią z informacją o naszej ofercie. Dane osobowe będą przechowywane przez rok od daty kontaktu za pomocą formularza, chyba że ich dłuższe przechowywanie będzie niezbędne z uwagi na nawiązanie współpracy lub dla ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.Skontaktuj się z nami

Marcin Serafin

Małgorzata Kurowska

Marcin Cwener

Monika Gierałtowska – Karpowicz

Referencje

Jesteś u nas już chwilę, co bardzo nas cieszy.
A może chcesz być na bieżąco i czasami dostawać informacje o nowościach na stronie?
Obiecujemy nie spamować :)

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Maruta Wachta sp.j., z siedzibą w Warszawie (00-684) przy ul. Wspólnej 62, (Kancelaria) informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.